Jarosław Grzelak – oficjalny blog

Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Jarosław Grzelak –  oficjalny blog - Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Badź wytrwały i silny jak skała.

No tak. Łatwo powiedzieć -„Bądź wytrwały”

A co z codziennymi kłopotami, troskami, jak o nich zapomnieć, nie myśleć?
To może być trudne ale nie niemożliwe.
Jak sobie z tym poradzić aby mieć siłę do działania? Co zrobić aby nasza motywacja była silniejsza od naszych trosk i niepowodzeń.
Kiedyś myślałem, że jest to naprawdę trudne i przeznaczone dla nielicznych.

Dzisiaj wiem, że się myliłem.

Po określeniu (spisaniu) własnych celów, które chcę osiągnąć oraz podpierając się literaturą jest mi dużo łatwiej. Zacząłem dużo czytać, poznawać życie innych ludzi i odpowiednio się motywować.

Jestem przekonany, że będzie łatwiej również Tobie jeśli zapoznasz się z doświadczeniami ludzi, którzy wielokrotnie ponosząc porażki byli w stanie podźwignąć się do dalszej walki o swoje ideały i marzenia.

Wiele osób przytacza przykład wielkiego wynalazcy Edisona, który przeprowadził ponad 1000 prób zanim wynalazł żarówkę? Prób, które mu się nie powiodły nie traktował jako porażki a jedynie „wykluczanie nieodpowiednich materiałów”, z których można zbudować żarnik.
Każdą z prób traktował jako nowe doświadczenie – a nie porażkę.
Tu tkwi właśnie klucz do sukcesu. Nie wolno Ci traktować Twoich niepowodzeń jako porażki. Staraj się dostrzec pozytywne strony tego co się dzieje, a co uważasz za porażkę.
Jako przykład mogę podać tu utratę pracy – jedni uważają to za tragedię, a inni są w stanie znaleźć w tym pozytywne strony. Spytasz – „Co może być pozytywnego w utracie pracy?”
Otóż może. Jesteś w stanie wówczas spojrzeć na otaczający Cię świat z innej perspektywy, zatrzymać się, zastanowić nad swoim życiem. Może właśnie potrzebujesz zmiany, może wpadłaś/ wpadłeś w monotonie i działasz jak automat, bez zastanowienia.
Kiedyś mi to pomogło, otrząsnąłem się. Zobaczyłem, że czas nieubłaganie mija a ja tak naprawdę nie osiągnąłem wiele. Co stało się z moimi marzeniami…gdzie się podziały? Pochłonięty pracą i codziennymi sprawami po prostu o nich zapomniałem.

Teraz patrzę na świat inaczej. Zacząłem działać i realizować swoje cele….i wiesz….jest naprawdę inaczej…lepiej.
Pamiętaj – Ty także możesz osiągnąć to o czym marzysz. Musisz być tylko wytrwała/ wytrwały w dążeniu do określonego celu. Musisz działać i nie poddawać się.

„W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze
wygrywa – nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość.”
Budda

Share

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Fatal error: Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'Directory name must not be empty.' in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php:34 Stack trace: #0 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php(34): RecursiveDirectoryIterator->__construct('') #1 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/generate-cache.php(245): dirSize('') #2 [internal function]: triggerCache('') #3 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('triggerCache', Array) #4 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/general-template.php(2630): do_action('wp_footer') #7 /home/jarekg/domains/t in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php on line 34