Jarosław Grzelak – oficjalny blog

Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Jarosław Grzelak –  oficjalny blog - Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Ryby a…motywacja

W sobotę wybrałem się z przyjaciółmi na ryby.
Było to dla mnie rozpoczęcie sezonu wędkarskiego. Dzień wcześniej chodziłem jak na szpilkach, nie mogłem się już doczekać.
Nad akwen przybyliśmy wczesnym popołudniem. Stało kilku wędkarzy ale nie widać było żeby coś łapali.
Rozłożyliśmy sprzęt i rozpoczęliśmy „polowanie” na ryby. 🙂
Kolega przygotował robaki – białe i czerwone. Osobiście nie darzę sympatia białych więc łapałem na czerwone. Po godzinie ryby zaczęły żerować. Niestety moich robaków tknąć nie chciały.
W końcu jest !!! – płoć …jakieś 30 cm. Niestety to było wszystko jeśli chodzi o brania na czerwone robaki.
Dookoła zaczęło wrzeć. Gość obok nas zaciął i jego wędka wygięła się w łuk. Stałem jak zauroczony i patrzyłem jak holował wielkiego karpia.
Za jakieś 10-15 minut kolejne branie dużej ryby. Tym razem kolega stracił haczyk, który ryba zerwała wraz z kawałkiem żyłki.
Widząc co się dzieje postanowiłem się przełamać i…sięgnąłem po białe robaki. Patrzyłem na wijące się obrzydlistwa ale pokusa osiągnięcia wędkarskiego sukcesu była zbyt silna.
Jak sie okazało ta trafna decyzja zaowocowała kolejnymi braniami. Było warto. Podobnie jest w życiu.

Często się zdarza, że bojąc się zmiany przyzwyczajeń lub też mając wiele obaw żeby coś zmienić, marnujemy okazje.
Okazje, które mogą , gdybyśmy tylko chcieli, przybliżyć nas do sukcesu, do osiągnięcia tego, czego pragniemy.
Sytuacja opisana powyżej nie wymagała wielkiego poświęcenia (bo to tylko robaki) ale pokazuje,żę czasem potrzeba naprawdę niewiele aby sytuacja się odwróciła.

Nie bójmy się więc zmian. Dzięki nim możemy inaczej spojrzeć na własne życie, zdobyć nowe doświadczenia.

Share
  • Konrad - sukces i motywacja says:

    To prawda, często wszystko rozbija się o brak motywacji i poczucie własnego komfortu. Niektórzy też boją się sukcesu i dlatego nie podejmują starań aby go osiągnąć. A tymczasem może być tak, że ten sukces stoi zaraz obok, ale nie chce nam się wstać z fotela i sięgnąć po niego.

  • jaa says:

    masz bardzo fajnego i madrego bloga 😉

  • Jarosław Grzelak says:

    Dziękuję za dobre słowo 🙂 . To naprawdę motywuje do dalszego działania.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Fatal error: Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'Directory name must not be empty.' in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php:34 Stack trace: #0 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php(34): RecursiveDirectoryIterator->__construct('') #1 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/generate-cache.php(245): dirSize('') #2 [internal function]: triggerCache('') #3 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('triggerCache', Array) #4 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/general-template.php(2630): do_action('wp_footer') #7 /home/jarekg/domains/t in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php on line 34