Jarosław Grzelak – oficjalny blog

Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Jarosław Grzelak – oficjalny blog - Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Własna firma – moje doświadczenia cz.1

Był rok 2004. Moje myśli były pochłonięte literaturą Roberta Kiyosaki. Odkąd wpadła mi w ręce jego książka ” Bogaty ojciec, biedny ojciec” wiedziałem, że muszę i stanę się niezależny finansowo. Od tego czasu moje spojrzenie na otaczający mnie świat uległo zmianie. Koniecznie ją przeczytaj.

Chciałem szybko coś zmienić…a jak mówią „co nagle to po diable”. Nie zastanawiając się długo wykorzystaliśmy wraz z kolegą nadarzająca się okazję i kupiliśmy działający sklep.

Pierwszym naszym błędem (jak się później okazało) była jego lokalizacja – znajdował się daleko od naszego miejsca zamieszkania. Zbyt daleko. W innym mieście.

Aby mieć dostęp do bieżącej działalności sklepu stworzyliśmy dla pracowników system raportowania oraz kontaktu z nami. Pomagało nam to w zarządzaniu oraz planowaniu bieżących wydatków.

Firmę, jak wiadomo, tworzą ludzie. Z tym mieliśmy kolejny problem. Poznałem wówczas na własnej skórze jak trudno jest znaleźć dobrego pracownika. Nie płaciliśmy dużo ale chcieliśmy dać szansę pracownikom na dodatkowe zarobki. Stworzyliśmy system prowizyjny. I znowu porażka – nie działał z powodu braku zaangażowania.

Jak się domyślacie zainwestowaliśmy również w reklamę sklepu. Pojawiła się ona głównie w formie ulotek roznoszonych przez studentów lub znajomych naszych pracowników. Wpadliśmy też na pomysł aby spróbować zareklamować się w autobusach komunikacji miejskie. Nie było to drogie przedsięwzięcie. Zamieściliśmy informację o rabatach oraz hasło, po wymówieniu którego klient otrzymywał dodatkowy rabat. Po miesięcznej obserwacji efektów zrezygnowaliśmy jednak z tej formy reklamy.

Kolejnym etapem rozwoju było….. o tym w kolejnej części. 🙂

Czytaj dalej….  TUTAJ

Share
Category: Własna firma
 • Artur says:

  Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.

  Moje doświadczenia z początków działalności 2 lata temu były łudząco podobne.

  Co prawda ruszałem z mniejszym kapitałem, ale ulotki rozdawane na ulicy mają dziwnie zerowy odzew.

 • Jarosław Grzelak says:

  Witaj Arturze,

  Spełniając Twoją prośbę zapraszam na II część 🙂 .

  http://www.blog.twojemarzenia.pl/?p=24

  Pozdrawiam serdecznie

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Fatal error: Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'Directory name must not be empty.' in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php:34 Stack trace: #0 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php(34): RecursiveDirectoryIterator->__construct('') #1 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/generate-cache.php(245): dirSize('') #2 [internal function]: triggerCache('') #3 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('triggerCache', Array) #4 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/general-template.php(2630): do_action('wp_footer') #7 /home/jarekg/domains/t in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php on line 34