Jarosław Grzelak – oficjalny blog

Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Jarosław Grzelak –  oficjalny blog - Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

CEL – temat, który się powtarza, a jednak większość nie wie o co chodzi.

 

 

Temat jak najbardziej aktualny, a szczerze mówiąc powinien być aktualny zawsze, dla każdego i przez całe życie.

Jeśli spytałbyś dowolna osobę na ulicy czy ma cel w życiu to prawie każdy odpowiedziałby, że TAK.

Problem w tym, że najczęściej te cele to: mieć więcej pieniędzy, samochód, mieszkanie….no i żeby jeszcze być szczęśliwym.

No tak i co dalej?

Czy to są w ogóle cele czy tylko marzenia?

No właśnie….to tylko marzenia.

Ktoś np. powie  "chcę mieć nowy samochód"……tylko pytanie: nowy dla niego czy nowy z salonu?, nowy za 30.000  czy za 130.000?

Pytań pojawia się znacznie więcej: marka, kolor, silnik, tapicerka, wyposażenie itd…itd.

Czy teraz widzisz różnicę? Zdanie" chcę mieć nowy samochód" nie jest dostatecznie jasnym celem dla naszej podświadomości i nie wie ona czego ma dla nas szukać, jak wynajdywać okazje do jego realizacji.

Jak więc powinien wyglądać Twój cel?

Otóż…zapamiętaj….CEL powinien:

1. Być w czasie teraźniejszym (np. posiadam, kupuję, mam)

2.  Posiadać datę jego osiągnięcia (np. jest 30 kwietnia, posiadam nowy rower marki X, w kolorze Y..+ dodatkowe szczegóły opisujące nasz rower)

3. Być jak najdokładniej opisany (wygląd, odczucia np. dotykowe, zapachowe) i otoczony emocjami (jak się będziesz czuł  gdy osiągniesz swój cel)

4….i najważniejsze…..powinien być ZAPISANY.

To bardzo ważne gdyż cele, które są w naszej głowie bywają bardzo ulotne i często nie pamiętamy jakie były ich składniki.

Ważne jest aby  przeglądać nasze cele i, jeśli trzeba, nanosić poprawki.

Jeśli punkty te będą spełnione dopiero wówczas możesz powiedzieć, że masz swój cel, czy tez cele.

Praca z celami to bardzo ważna część naszego życia, która może je całkowicie zmienić.

Pamiętaj o tym i już TERAZ weź kartkę i zapisz swoje cele. Jeśli nie na całe życie to na najbliższy rok, miesiąc czy tydzień.

Ważne aby zacząć.

Share

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Fatal error: Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'Directory name must not be empty.' in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php:34 Stack trace: #0 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php(34): RecursiveDirectoryIterator->__construct('') #1 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/generate-cache.php(245): dirSize('') #2 [internal function]: triggerCache('') #3 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('triggerCache', Array) #4 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/general-template.php(2630): do_action('wp_footer') #7 /home/jarekg/domains/t in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php on line 34