Jarosław Grzelak – oficjalny blog

Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Jarosław Grzelak – oficjalny blog - Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Autorytet, mentor…

Jak myślisz – czy ważnym jest aby mieć swojego mentora, autorytet do naśladowania?

Patrząc z perspektywy czasu uważam, że tak.

Na pewno jest łatwiej kiedy wiemy, że możemy oprzeć się na doświadczeniach innych osób. Kroczyć ich drogą wiedząc, że prowadzi do upragnionego celu.

Osobiście uważam, że można mieć kilku mentorów i każdy może mieć wpływ na nasze życie.

Dla mnie pierwszym i najważniejszym był Robert Kiyosaki. To właśnie pod jego wpływem ( a raczej jego książek) zmieniłem swój sposób patrzenia na otaczający mnie świat. Zmieniłem też swoje podejście do sposobu zarabiania na życie. Uzmysłowił mi , że nie warto brać udziału w wyścigu szczurów, że trzeba sprawić aby pieniądze pracowały dla mnie. Pokazał mi też prawdziwe definicje Aktywów i Pasywów.Teraz wiem to wszystko i dziękuję Robertowi za tą wiedzę.

Poniżej opisałem jak rozpoczęła się moja przygoda z Robertem Kiyosakim.

Kolejną osobą, która zmieniła moje spojrzenie na pewne sprawy (tym razem związane z marketingiem) był Joe Vitale. Człowiek ten przeszedł drogę od osoby bez środków do życia po guru hipnotycznego marketingu. Jego książka Hipnotyczny Marketing stała się światowym bestsellerem.

Jednym z jego marzeń było BMW Z3. Chciał w nim zasiąść i podróżować z wiatrem we włosach (no z tymi włosami to może trochę przesadziłem 😉 ). Tak bardzo tego pragnął, że jego marzenie spełniło się.

Joe Vitale jest jedną z osób, która odkryła magiczną moc przyciągania. Przyciągania wszystkiego, czego tylko zapragniemy. Należy spełnić jeden warunek – chcieć i i szczerze wierzyć , że się uda. Swoje doświadczenia przekazuje zarówno w książkach jak i w filmie The Secret. Jeśli do tej pory nie udało ci sie obejrzeć filmu The Secret to zrób to koniecznie. Informacje o nim znajdziesz na stronie http://thesecret.tv

Wracając do mentorów i autorytetów.

Autorytetem nie musi być oczywiście osoba znana, która odniosła niebywały sukces. Może to być osoba, którą szanujemy, cenimy jej system wartości. Podoba nam się jej zachowanie, styl życia. Mogą to być oczywiście rodzice, nauczyciele, osby z bliższego lub dalszego otoczenia.

Wydaje mi się, że mentorem powinna być osoba, która osiągnęła jakiś swój życiowy cel, z której doświadczeń możemy korzystać. Czerpiąc wiedzę z jej doświadczeń możemy łatwiej dojść do celu. Bo o to właśnie chodzi – aby osiągnąć upragnione cele.

A jakiego Ty masz mentora? W czym Ci pomógł, jakie są Twoje odczucia po poznaniu historii Jego życia. Jeśli możesz to napisz mi o tym. Być może będzie mógł mieć również wpływ na moje życie. 🙂

Share
 • Artur says:

  Proponuję dodać, że często popełnianym błędem jest tzw. uogólnienie.

  Np. w dzieciństwie jakoś tak się dzieje, że rodzic będąc autorytetem jako rodzic staje się dla dziecka autorytetem w każdej dziedzinie (nawet w tej, o której nie ma pojęcia).

  I tutaj wpadamy w pułapkę.

  Zaczynamy słuchać rad na temat osiągania sukcesu finansowego od kogoś, kogo jedynym sukcesem jest „30 lat przepracowałem w zakładzie i na koniec parę zł emerytury”.

  W szkole słuchamy jak tworzyć rodzinne relacje od człowieka, który nigdy nie stworzył żadnej rodziny.

  Na studiach przedsiębiorczości uczą nas ludzie, którzy w życiu nie mieli własnego biznesu.

  Zatem Ostrzegam Cię Drogi Czytelniku! „Nie ważne co Ci mówią, ważne kto to mówi”.

  Oczywiście to dość drastyczne, ale jest w tym duże ziarno prawdy.

 • Milena says:

  Moim autorytetem jest Bill z tokio hotel chcialabym byc kiedys jego dziewczyna lecz to jest nie realne każdy o tym dobrze wie

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Fatal error: Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'Directory name must not be empty.' in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php:34 Stack trace: #0 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php(34): RecursiveDirectoryIterator->__construct('') #1 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/generate-cache.php(245): dirSize('') #2 [internal function]: triggerCache('') #3 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('triggerCache', Array) #4 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/general-template.php(2630): do_action('wp_footer') #7 /home/jarekg/domains/t in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php on line 34