Jarosław Grzelak – oficjalny blog

Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Jarosław Grzelak – oficjalny blog - Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Ekologia – najważniejsza w życiu?

Spytacie zapewne…O czym on pisze? Jaka ekologia…o co chodzi?

Już spieszę z wyjaśnieniem.

Chodzi mi o ekologiczne (czytaj nie szkodzące) podejście do drugiego człowieka.

Bardzo często spotykamy się (ja przy najmniej miałem tą sposobność) z osobami, które nie zważając na innych dążą do celu. Idą ścieżką „po trupach do celu”. Widzą cel ale nie widzą ludzi dookoła siebie.

Osoby te muszą jednak pamiętać, że wszystko ma swoją równowagę. Jeśli czynisz komuś przykrość, ranisz kogoś, to wiedz, że los prędzej czy później upomni się o swoje.

Ja takich ludzi staram się omijać szerokim łukiem. Mają oni bowiem bardzo niekorzystny wpływ na inne osoby. Broniąc się przed ich oddziaływaniem poświęcamy na to zbyt wiele energii zapominając przy okazji o własnych celach.

Czy zdobywając np. stanowisko w pracy lub uznanie szefa ( realizując to w myśl zasady – „po trupach”), naprawdę czujemy się szczęśliwi? Może przez chwilę tak (choć sam tego nie doświadczyłem – całe szczęście 🙂 ) ale co z szacunkiem do samego siebie? Co z szacunkiem innych?

Ktoś może powiedzieć – Co mnie obchodzą inni….

Niestety (albo właśnie „stety”) żyjemy wśród ludzi z którymi musimy się liczyć, szanować ich i wzajemnie sobie pomagać.

Sukces powinniśmy odnosić w zgodzie z samym sobą i wspólnie z innymi – dzielić się nim, pokazywać jak to osiągnęliśmy.

Wyobraź sobie, że odnosisz sukces…jesteś szczęśliwy…śmiejesz się całym ciałem. Czy nie chciałbyś podzielić się nim z innymi ludźmi? Wykrzyczeć to?

Wyobraź to sobie właśnie teraz. Przypomnij sobie jedno z marzeń i pomyśl, że właśnie się spełniło. I jak się czujesz?

Prawda, że wspaniale.

Teraz pomyśl jakby to było cudownie gdyby inni też tak się czuli, gdybyście mogli dzielić się swoimi spostrzeżeniami, pomagać sobie.

Myślę, że warto żyć ekologicznie – uśmiechać się do ludzi 🙂 – nawet wówczas gdy wydaje nam się, że jest źle.

Spróbujcie i uwierzcie – uśmiech pomoże wam otworzyć wiele drzwi, a współpraca z innymi ludźmi doprowadzi do sukcesu.

Na Świecie wszakże jest wystarczająca ilość wszelkich dóbr aby każdy mógł się nimi cieszyć.

PS.

Właśnie jestem w trakcie pakowania rzeczy.

Wyjeżdżam wraz z rodziną nad jezioro, pomoczyć „stare” kości i odpocząć od zgiełku miasta, wyciszyć się. (chociaż z dwójką dzieci w wieku szkolno-przedszkolnym może być ciężko 😉  )

Jeśli macie swoje spostrzeżenia – to piszcie śmiało. Odpowiem po powrocie. 🙂

Share
 • aga says:

  Witaj. Po obejrzeniu Twojego kursu postanowiłam przeczytać Twojego bloga. Ku mojemu zaskoczeniu spodobało mi się to co masz do powiedzenia. W obecnym temacie mam taką konkluzję dotyczącą siebie samej. Zgadzam się że Nie da się budować szczęścia na cudzym nieszczęściu. Ja miałam trudne dzieciństwo i teraz trudne życie. Cokolwiek robię jest złe, nikt nie akceptuje moich wyborów, decyzji. Zawsze staram się podnieść po porażce ale jest mi coraz ciężej bo… i tu sedno sprawy..idę swoją ścieżką całkiem sama, moje sukcesy nie ważne małe czy duże są zawsze lekceważone, pomijane, nie istotne. Tak jakby nigdy ich nie było. Co zrobić żeby to się zmieniło? Przecież nie wyrzucę z życia rodziny. A chce uczyć się na własnych błędach, cieszyć się z każdego najmniejszego sukcesu i MIEĆ Z KIM GO DZIELIĆ. Nie spotkałam jeszcze na swojej drodze życia kogoś kto cieszyłby się ze mną, chociaż nieustannie pomagam komu tylko się da. Rezultaty są opłakane, mam coraz większe problemy i brak zaufania do bliskich, przyjaciół, obcych. Nie wiem gdzie tkwi mój błąd.? Może Ty coś wyczytasz miedzy wierszami? Pozdrawiam.

  • Jarosław Grzelak says:

   Witaj Aga,

   Dziękuję za miłe słowa.
   Nie znając szczegółów trudno jest coś doradzać.
   Mogę zaproponować nie oglądanie się na innych i dążenie do obranego celu.
   Jeśli masz sukcesy to ciesz się nimi i nie oglądaj na innych. To Twoje życie.
   Jeśli otoczenie Ci przeszkadza to zmień je lub przestań mówić o swoich zamierzeniach.
   Bliscy często nieświadomie bojkotują nasze poczynania chcąc nas chronić.
   Każde bowiem zejście z ogólnie przyjętego schematu życia budzi u innych ludzi lęk i obawę przed porażką.
   Jeśli masz jakieś ambitne plany i cele to spróbuj nie dzielić się nimi z najbliższymi póki nie zaczną się realizować.
   Zaplanuj swoje życie i działaj – to tak naprawdę 2 główne klucze do sukcesu.

   Może któryś z moich kursów na stronie „Dla Ciebie” pomoże Ci w przezwyciężeniu trudności.

 • aga says:

  Dziś rano obudziłam się zniechęcona, zła wręcz agresywna, załamana , że muszę wyjść z domu..Myślałam, że dziś na pewno nie znajdę pracy a już tym bardziej, że ją dostanę bo z takim nastawieniem odepchnę od siebie całe szczęście i dobro. Tym czasem Jak tylko wyszłam na ulicę zaczęło się coś dziać. Jeden pan uprzejmie przeprosił,że wyjechał z bramy swojego domu za daleko i musiałam zjechać wózkiem na ulicę, za kilka kroków znajomy sąsiad przywitał mnie szerokim uśmiechem zza kierownicy swojego auta a parę kroków dalej jacyś mili robotnicy prosili mnie o pomoc bo wałęsał się po ulicy Rotwailer. Rozmowa miła uśmiechy i do widzenia. I tu coś mnie tknęło po raz drugi.. Coś to musiało znaczyć to nie był przypadek…Dotarłam do sklepu w którym miałam zapytać o pracę, odnalazłam dzięki znajomej panią kierowniczkę. Rozmowa była konkretna, na moje pytanie czy szuka pani pracownika kierowniczka odpowiedziała z błagalnym wzrokiem, że tak ale OD JUTRA..Zażartowałam choć dużo w tym było prawdy, że mogę zacząć już za godzinę, tylko zaprowadzę córeczkę do logopedy.Pani się uśmiechnęła opisała mi z grubsza co będę robić i tak o to jutro zaczynam pracę..Radość moja jest ogromna. Po dłuższym czasie znów trzymam byka za rogi. Choć praca jest mało płatna i to tylko sklep, to wiem że zrobiłam pierwszy krok do lepszego życia chociaż to kolejny z wielu jakich do tej pory zrobiłam..Myślenie pozytywne ma sens nawet wtedy kiedy nic nas nie cieszy.Chociaż znów usłyszałam narzekania odnośnie warunków pracy to wiem, że będę planować choćby nie wiem co..Tego się nauczyłam od Ciebie Jarku. Nie mogę zmienić najbliższych bo to oni mi teraz pomagają i narzekają są jedyni wśród ludzi na których mogę liczyć.. Nie zmienię ich ale mogę zmieniać swoje życie. Nadal będę szukać pracy na lepszych warunkach, może jakaś szkoła? marzę o BHP..na pewno spróbuję kolejnych kursów internetowych, chce się nauczyć szyć bardzo mnie do tego ciągnie choć w moim mieście nie ma kursów krawieckich a szkoła jest przez cały tydzień. Na pewno znajdę rozwiązanie tego problemu…

  • Jarosław Grzelak says:

   Bardzo się cieszę z Twojego pierwszego kroku. Koniecznie zaplanuj następne – tylko nie zapomnij ich zapisać.
   Rodziny nie zmieniaj :). Wystarczy tylko, że nie będziesz zbyt głośno obnosić się ze swoimi planami.
   Dla innych często wydają się nierealne. Tym się nie przejmuj tylko idź swoja drogą, a osiągniesz swoje cele.
   I pamiętaj – zawsze mierz wysoko.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Fatal error: Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'Directory name must not be empty.' in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php:34 Stack trace: #0 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php(34): RecursiveDirectoryIterator->__construct('') #1 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/generate-cache.php(245): dirSize('') #2 [internal function]: triggerCache('') #3 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('triggerCache', Array) #4 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/general-template.php(2630): do_action('wp_footer') #7 /home/jarekg/domains/t in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php on line 34