Jarosław Grzelak – oficjalny blog

Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Jarosław Grzelak – oficjalny blog - Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Niepowodzenie? – nie poddawaj się.

Po powrocie z urlopu okazało się, że moje wcześniejsze plany mówiąc brzydko „wzięły w łeb”.

No…może nie do końca ale jednak. Nie ukrywam, że popadłem w niewielkie zniechęcenie. Usłyszałem głos „no widzisz, znowu się nie udało – i po co było planować?”.

A po to (odpowiedziałem sobie), żeby widzieć drogę do oznaczonego celu. Bez planowania daleko nie zajdę.

Natychmiast też posłałem do diabła ów głos.

Co dalej? – pomyślałem. Przecież nie można się poddawać. Co z tego, że z wcześniejszych planów nici. Należy opracować kolejny plan i dążyć do wcześniej upragnionego celu.

Jeżeli jedna droga zawiodła nas w przysłowiowe pole to nie znaczy, że inne też tam prowadzą. Wytyczmy inną i nie oglądajmy się za siebie. Tak też właśnie zrobiłem.

Spisałem sobie wszystkie za i przeciw mojej nowej koncepcji. Rozważyłem ją pod kątem tego co zyskam jeśli się powiedzie (co znaczy JEŚLI?…ma się udać i tyle 🙂 ), a co w najgorszym razie mogę stracić jeśli się nie uda.

Wybrałem więc drogę – może trochę dłuższą ale przy najmniej posuwającą mnie do przodu.Uważam, że to bardzo ważne, gdyż idąc naprzód ciągle się uczymy i doskonalimy, a to pomaga nam w osiągnięciu tego czego pragniemy.

Zmieniłem ścieżkę ale kierunek i cel nadal mam na oku 🙂 .

Zachęcam więc do działania mimo przeciwności losu. Działaj – mimo, iż na początku może wydawać Ci się to mało efektywne. Zapisuj cele i często do nich zaglądaj. Nic się nie stanie jeśli czasem je zmodyfikujesz – powiem więcej trzeba to robić – przeglądać je, utrwalać.

Pamiętaj jednak – sukces zaczyna się od tego pierwszego, małego kroku.

Zawsze może się trafić gorszy dzień w naszym życiu ale czy warto z tego powodu skreślać swoją przyszłość? Jutro znowu zaświeci słońce a dzisiejsze problemy ukażą się nam w jaśniejszym, bardziej korzystnym świetle. Po jakimś czasie (wierzę, że krótkim) staną się jedynie wspomnieniami.

Share
 • Krzysztof says:

  Najprawdziwsza racja !!! Nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być lepiej !!! Gdy dobijemy do dna trzeba się tylko odbić i płynąć dalej !!!

 • Władek says:

  Niepowodzenie w koncu jest tylko informacja zwrotna o naszych błędach…warto z niego skorzystać…:) pozdrawiam.

 • Jarosław Grzelak says:

  Dokładnie tak.
  Jeśli już popełniamy błędy – wyciągajmy z tego wnioski. 🙂
  Najważniejsze to nie załamywać się tylko dążyć do celu choć czasami droga wydaje się kręta.

 • Artur says:

  – Jaki jest najprostszy sposób zarobienia miliona zł?
  – Popełnij milion błędów!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Fatal error: Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'Directory name must not be empty.' in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php:34 Stack trace: #0 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php(34): RecursiveDirectoryIterator->__construct('') #1 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/generate-cache.php(245): dirSize('') #2 [internal function]: triggerCache('') #3 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('triggerCache', Array) #4 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/general-template.php(2630): do_action('wp_footer') #7 /home/jarekg/domains/t in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php on line 34