Jarosław Grzelak – oficjalny blog

Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Jarosław Grzelak –  oficjalny blog - Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Sukces a Twoje zdrowie

Zastanawiałeś się kiedyś jak bardzo Twoje zdrowie ma wpływ na sukcesy jakie odnosisz?

Przypuszczam, że nie.

Wiedz jednak, że jedno z drugim jest ściśle połączone.

 

Zazwyczaj niestety lekceważymy własne zdrowie.

Jak jesteśmy zdrowi to nie zauważamy kondycji swojego ciała. Skupiamy się na sprawach codziennych, pracy.

Kłopoty zaczynają się wówczas gdy coś zaczyna w nas szwankować.

Co robimy wówczas?….hmm..no tak…są 2 rodzaje reakcji:

  1. Kupujemy w aptece tonę leków i leczymy się sami chodząc dalej do pracy

  2. Idziemy po poradę do specjalisty, bierzemy kilka dni wolnego od pracy i codziennych obowiązków

Drugi przypadek jest dużo bardziej „Zdrowy”. Także dla naszej psychiki.

Pochłonięci pracą możemy wpaść w niezłe tarapaty – począwszy na od przewlekłych chorób spowodowanych „zwykłym” przeziębieniem, na depresji kończąc.

 

Przypomnij sobie jak to jest gdy dopada Cie np. silne przeziębienie?

Czy możesz wówczas przenosić góry realizując swoje plany i marzenia?

Hmm…no właśnie. Nie za bardzo.

Skupiasz się na leczeniu i nie myślisz o niczym innym jak tylko o tym aby wreszcie odłożyć chusteczki i wrócić do pełni sił.

 

Uważam, że nasze marzenia, cele, wszystko co robimy ma sens tylko wówczas jeśli będziemy mieli siłę aby się tym cieszyć.

Co Ci przyjdzie z dużego domu z basenem, kortem tenisowym czy polem golfowym jeśli będziesz zniedołężniałym i schorowanym człowiekiem. Jaki sens ma wówczas Twoja praca? Czy będziesz wówczas mógł powiedzieć :

– Jestem szczęśliwym człowiekiem, który odniósł sukces w życiu.

 

Nie jestem o tym przekonany…

Tak, oczywiście zawsze możesz powiedzieć, że robisz to dla swoich bliskich, rodziny, przyjaciół

Zastanów się jednak czy rzeczywiście takie były Twoje cele?……a może chciałeś poznać świat, podróżować, sam korzystać z życia?……no właśnie.

 

Rodzina jest najważniejszym naszym dobrem (według mnie) ale jeśli Ty sam nie osiągniesz sukcesu i nie będziesz szczęśliwy to nie będziesz mógł pomóc również swoim bliskim.

To co robisz, rób dla siebie, a sukcesem podziel się z innymi. Będziesz wówczas szczęśliwym i spełnionym człowiekiem.

Pamiętaj również – nie ma ludzi niezastąpionych, a Ci, którzy tak myśleli najczęściej kończą w szpitalu lub kilka metrów pod ziemią – taka jest brutalna prawda.

Jeśli pracujesz po 12-16 godzin dziennie, zaniedbujesz rodzinę, znajomych zatrzymaj się na chwilę i rozejrzyj się dookoła. Spytaj sam siebie – Czy to jest moim celem?

Jeśli uważasz, że nikt Cie nie może zastąpić w pracy, uwierz mi, jesteś w wielkim błędzie.

Przemyśl to…i podążaj ku swemu szczęściu.

 

Gdybyś jednak zagalopował się i zaniedbał swoje zdrowie – zapraszam Cię na stronę www.SkarbnicaZdrowia.pl , na której będziesz mógł przeczytać o głównych przyczynach chorób i skutecznym sposobie pozbycia się ich. Powodzenia i…dbaj o siebie.

 

 

Share

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Fatal error: Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'Directory name must not be empty.' in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php:34 Stack trace: #0 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php(34): RecursiveDirectoryIterator->__construct('') #1 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/generate-cache.php(245): dirSize('') #2 [internal function]: triggerCache('') #3 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('triggerCache', Array) #4 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/general-template.php(2630): do_action('wp_footer') #7 /home/jarekg/domains/t in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php on line 34