Jarosław Grzelak – oficjalny blog

Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Jarosław Grzelak – oficjalny blog - Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Prasa, radio, telewizja

Nie bez powodu ludzie, którzy osiągnęli sukces (nie tylko finansowy) zwracają uwagę na negatywny wpływ informacji prasowych na naszą podświadomość. Czy zauważyłeś, że większość wiadomości, które do nas docierają jest negatywna?

Oglądając, słuchając i czytając wiadomości z kraju i ze Świata wchłaniamy tą negatywną energie. Zaczynamy odczuwać smutek i przygnębienie, zaczynamy współczuć, jednoczyć się z osobami, które cierpią. Przyciągamy wówczas do siebie rzeczy tożsame z tymi, z którymi w danej chwili mamy styczność. Nie mówię , że powinniśmy być obojętni na ludzką krzywdę – wręcz przeciwnie. Nie powinniśmy jednak „karmić” naszej podświadomości tego typu informacjami.

Pamiętaj – nasza podświadomość nie rozróżnia dobra ani zła –  przynosi nam więcej tego na czym skupiamy myśli. Jeśli myślimy o szczęściu, bogactwie lub innych pozytywnych rzeczach to nasza podświadomość zrobi wszystko aby zbliżyć nas do tych rzeczy. Możesz w to wierzyć lub nie ale tak właśnie jest. Działa to niestety również w drugą stronę – jeśli skupimy się na negatywnych myślach to otrzymamy więcej tego, o czym myślimy.

Zastanawiałeś się może skąd docierają do nas negatywne informacje? Kto nakręca społeczeństwo, szerzy często panikę?  Czy właśnie nie media?

Jeśli wcześniej nie myślałeś o tym to zachęcam Cie do tego. Nie mówię żebyś nie czytał gazet i oglądał telewizji ale namawiam do selekcji zalewających nas wiadomości.

Jeśli masz swoje przemyślenia na ten temat to podziel się proszę z nimi.

Share
 • Piotr Sobolewski says:

  Witaj Jarku,
  jest dokładnie tak jak opisałeś. To właśnie media poprzez negatywne informacji, nas demotywują. Widząc wszystkie możliwe klęski, słysząc na każdym kroku o śmierci kolejnych osób, gwałcie ojca na córce czy agresji wśród młodzieży, utrzymujemy w sobie negatywne emocje. Dlaczego nie w telewizji, prasie czy radiu, jest tak mało pozytywnych, inspirujących informacji? Dlaczego wciąż szukamy krzywdy, aby ukazywac ją innym?

  Dlatego tez, ja jako osoba chcąca zmieniac swoje życie, od dłuższego czasu nie oglądam telewizji, jedynym programem, który mnie pozytywnie nakręca jest ‚Mam Talent’, który w świetny sposób ukazuje, że mamy w Polsce wielu utalentowanych ludzi. Jestem jak najbardziej za powstawaniem kolejnych podobnych produkcji.

  Kiedyś ciągnęło mnie do telewizji, ale świadomie odmawiałem, dziś nawet nie chcę go właczac, wiedząc o tym, iż usłyszę o wszystkich klęskach jakie spotykaja ludzi.

  Chcę miec szcześliwe życie, życie tętniące radością, chce z niego brac to co najlepsze i swoim życiem inspirowac innych.

  Pisz więcej ciekawych artykułów, razem zmieniając siebie, zmieniajmy ten świat. Pozdrawiam serdecznie

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Fatal error: Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'Directory name must not be empty.' in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php:34 Stack trace: #0 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php(34): RecursiveDirectoryIterator->__construct('') #1 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/generate-cache.php(245): dirSize('') #2 [internal function]: triggerCache('') #3 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('triggerCache', Array) #4 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/general-template.php(2630): do_action('wp_footer') #7 /home/jarekg/domains/t in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php on line 34