Jarosław Grzelak – oficjalny blog

Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Jarosław Grzelak –  oficjalny blog - Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Znajdź chwilę dla siebie.

Często jesteśmy zaganiani (co ja mówię….zawsze jesteśmy zaganiani…przy najmniej tak nam się wydaje). Ciągle dokądś pędzimy próbując dogonić czas. Wiele osób wygląda tak, jakby żyło we własnym świecie, nie zauważając, że dookoła są inni ludzie. Żyją jakby w transie nie potrafiąc się z niego wyrwać.

Pytanie: dokąd to prowadzi i jaki tak naprawdę cel nam przyświeca? Znam osobiście osoby, które nie maja nawet czasu na urlop…bo „zawsze jest coś do zrobienia” albo też „nie jest to odpowiedni czas na urlop” . Powiem szczerze, że jest mi trudno zaakceptować tego rodzaju tłumaczenie. Jeśli posługujemy się takimi wymówkami to stajemy się niewolnikami swojego pracodawcy  (lub pracy i samych siebie jeśli prowadzimy własną firmę). Czy to jest rzeczywiście naszym celem?…ciągła praca przeplatana podróżami do domu i z powrotem? A co z naszym życiem prywatnym? Co z  czasem dla siebie, dla rodziny?

Znajdź chwilę czasu, zatrzymaj się i zastanów  co jest Twoim celem.  Może zrób sobie krótkie wakacje aby zastanowić się „co dalej?” Każdy potrzebuje chwili wytchnienia aby móc uwolnić się od zgiełku otaczającego nas tempa życia.

Pamiętaj: nie samą pracą człowiek żyje, a życie jest za krótkie aby zapominać o jego urokach. Bo po co pracować jeśli nie można korzystać z efektów pracy czyli zarobionych pieniędzy (jeśli ledwo wystarcza Ci pieniędzy do pierwszego to zastanów się dokąd to prowadzi i czy nie czas na zmianę).

Wyjeżdżam właśnie na krótki urlop aby naładować się pozytywną, słoneczną energią.

Zastanów się…może Ty także powinieneś zrobić sobie przerwę? 🙂

Share
  • Doris says:

    Wszystkim zabieganym dedykuję piosenkę Anny Marii Jopek – „Tao” 🙂

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Fatal error: Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'Directory name must not be empty.' in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php:34 Stack trace: #0 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php(34): RecursiveDirectoryIterator->__construct('') #1 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/generate-cache.php(245): dirSize('') #2 [internal function]: triggerCache('') #3 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('triggerCache', Array) #4 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/general-template.php(2630): do_action('wp_footer') #7 /home/jarekg/domains/t in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php on line 34