Jarosław Grzelak – oficjalny blog

Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Jarosław Grzelak –  oficjalny blog - Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Szybkie i łatwe pieniądze

 

Po krótkiej przerwie chciałbym zaprosić Cię do dyskusji dotyczącej tzw. „szybkich i łatwych pieniędzy”.

 

Skłoniły mnie do tego rozmowy ze znajomymi, którzy podnieceni możliwością szybkiego zarobku wysłali mi o tym informacje.

Niestety kilka razy w tygodniu trafiają do mojej skrzynki maile od osób wierzących w bardzo szybki zysk z prawie zerowym wkładem pracy.

Proponują mi różne systemy zarabiania obiecując góry złota.

Zapewne Ty również spotkałeś się z tego typu propozycjami.

Często są to systemy, w których zarabiają tylko pierwsze osoby lub obiecywany zysk nie jest satysfakcjonujący.

Wiele z tych propozycji opiera się o marketing internetowy, który (o czym nie wszyscy mówią) nie należy do prostych form pozyskiwania klientów czy też osób do współpracy.

Ale nie o tym chciałem mówić.

Chciałem zwrócić Twoją uwagę na pewne fakty.

O ile bowiem początkowa inwestycja w biznes może być niewielka to wkład naszej pracy już taki być nie może.

Zanim zaczniesz „odcinać kupony” musisz popracować także, a może przede wszystkim, nad sobą.

Ważne aby mieć skąd czerpać wiedzę i rozwijać się doskonaląc swój biznes.

Nie ma nic za darmo i to jest niezaprzeczalny fakt, Jeśli go nie zaakceptujesz to możesz wiele stracić.

Porównajmy więc biznes internetowy lub MLM do biznesu tradycyjnego pod względem nakładów finansowych oraz zysków i zwrotu z inwestycji.

W dużym skrócie pokazuje to poniższa tabelka


    biznes tradycyjny biznes   on-line     

 

Początkowa inwestycja          10.000 – 20.000 lub więcej                                                   1000 – 2000 

 

zwrot + zyski    6 – 12 miesięcy (czasem dłużej)    kilka miesięcy

 

 

To przykładowe liczby i chodzi mi bardziej o skalę i ryzyko niż faktyczne nakłady, choć gdybyś chciał otworzyć np.sklep stacjonarny to koszty byłyby porównywalne do tych z tabeli lub wyższe.

Czy w biznesie on-line jest łatwiej? Tak by się mogło wydawać jednak to tylko pozory.

W tego typu biznesie kluczem do sukcesu jest wiedza i doświadczenie .

Jeżeli więc ktoś mówi Ci o łatwych pieniądzach bez żadnego wkładu z Twojej strony to zanim się zdecydujesz zapytaj o zasady współpracy, wiedzę jakiej będziesz potrzebował oraz o wsparcie jakie otrzymasz na początku. Jeśli nie dostaniesz tych informacji to zrezygnuj.

Jeśli natomiast jest szansa , że przy niewielkich nakładach możesz otrzymać dużo darmowej wiedzy, którą wykorzystasz w przyszłości to warto zastanowić się nad propozycją. Pamiętaj jednak, że zawsze musisz mieć świadomość konieczności włożenia własnej pracy w rozwój Twojego biznesu (nawet jeśli będzie chodziło o dorobienie kilkuset złotych do pensji).

Po co o tym wszystkim piszę?

Po to aby po raz kolejny zwrócić Twoją uwagę na konieczność działania i abyś wiedział, że inaczej się nie po prostu nie da.

Przy najmniej na początku musisz zmobilizować się do pracy aby potem Twoje działania mogły być mniej intensywne przynosząc przy tym stałe zyski.

 

Jeżeli masz jakieś doświadczenia w temacie „szybkich i łatwych pieniędzy” lub uważasz, że jest inaczej niż piszę to zapraszam do dyskusji.

 

 

Share

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Fatal error: Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'Directory name must not be empty.' in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php:34 Stack trace: #0 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php(34): RecursiveDirectoryIterator->__construct('') #1 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/generate-cache.php(245): dirSize('') #2 [internal function]: triggerCache('') #3 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('triggerCache', Array) #4 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/general-template.php(2630): do_action('wp_footer') #7 /home/jarekg/domains/t in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php on line 34