Jarosław Grzelak – oficjalny blog

Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Jarosław Grzelak –  oficjalny blog - Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Ryby a…motywacja

W sobotę wybrałem się z przyjaciółmi na ryby.
Było to dla mnie rozpoczęcie sezonu wędkarskiego. Dzień wcześniej chodziłem jak na szpilkach, nie mogłem się już doczekać.
Nad akwen przybyliśmy wczesnym popołudniem. Stało kilku wędkarzy ale nie widać było żeby coś łapali.
Rozłożyliśmy sprzęt i rozpoczęliśmy „polowanie” na ryby. 🙂
Kolega przygotował robaki – białe i czerwone. Osobiście nie darzę sympatia białych więc łapałem na czerwone. Po godzinie ryby zaczęły żerować. Niestety moich robaków tknąć nie chciały.
W końcu jest !!! – płoć …jakieś 30 cm. Niestety to było wszystko jeśli chodzi o brania na czerwone robaki.
Dookoła zaczęło wrzeć. Gość obok nas zaciął i jego wędka wygięła się w łuk. Stałem jak zauroczony i patrzyłem jak holował wielkiego karpia.
Za jakieś 10-15 minut kolejne branie dużej ryby. Tym razem kolega stracił haczyk, który ryba zerwała wraz z kawałkiem żyłki.
Widząc co się dzieje postanowiłem się przełamać i…sięgnąłem po białe robaki. Patrzyłem na wijące się obrzydlistwa ale pokusa osiągnięcia wędkarskiego sukcesu była zbyt silna.
Jak sie okazało ta trafna decyzja zaowocowała kolejnymi braniami. Było warto. Podobnie jest w życiu.

Często się zdarza, że bojąc się zmiany przyzwyczajeń lub też mając wiele obaw żeby coś zmienić, marnujemy okazje.
Okazje, które mogą , gdybyśmy tylko chcieli, przybliżyć nas do sukcesu, do osiągnięcia tego, czego pragniemy.
Sytuacja opisana powyżej nie wymagała wielkiego poświęcenia (bo to tylko robaki) ale pokazuje,żę czasem potrzeba naprawdę niewiele aby sytuacja się odwróciła.

Nie bójmy się więc zmian. Dzięki nim możemy inaczej spojrzeć na własne życie, zdobyć nowe doświadczenia.

Share

Badź wytrwały i silny jak skała.

No tak. Łatwo powiedzieć -„Bądź wytrwały”

A co z codziennymi kłopotami, troskami, jak o nich zapomnieć, nie myśleć?
To może być trudne ale nie niemożliwe.
Jak sobie z tym poradzić aby mieć siłę do działania? Co zrobić aby nasza motywacja była silniejsza od naszych trosk i niepowodzeń.
Kiedyś myślałem, że jest to naprawdę trudne i przeznaczone dla nielicznych.

Dzisiaj wiem, że się myliłem.

Po określeniu (spisaniu) własnych celów, które chcę osiągnąć oraz podpierając się literaturą jest mi dużo łatwiej. Zacząłem dużo czytać, poznawać życie innych ludzi i odpowiednio się motywować.

Jestem przekonany, że będzie łatwiej również Tobie jeśli zapoznasz się z doświadczeniami ludzi, którzy wielokrotnie ponosząc porażki byli w stanie podźwignąć się do dalszej walki o swoje ideały i marzenia.

Wiele osób przytacza przykład wielkiego wynalazcy Edisona, który przeprowadził ponad 1000 prób zanim wynalazł żarówkę? Prób, które mu się nie powiodły nie traktował jako porażki a jedynie „wykluczanie nieodpowiednich materiałów”, z których można zbudować żarnik.
Każdą z prób traktował jako nowe doświadczenie – a nie porażkę.
Tu tkwi właśnie klucz do sukcesu. Nie wolno Ci traktować Twoich niepowodzeń jako porażki. Staraj się dostrzec pozytywne strony tego co się dzieje, a co uważasz za porażkę.
Jako przykład mogę podać tu utratę pracy – jedni uważają to za tragedię, a inni są w stanie znaleźć w tym pozytywne strony. Spytasz – „Co może być pozytywnego w utracie pracy?”
Otóż może. Jesteś w stanie wówczas spojrzeć na otaczający Cię świat z innej perspektywy, zatrzymać się, zastanowić nad swoim życiem. Może właśnie potrzebujesz zmiany, może wpadłaś/ wpadłeś w monotonie i działasz jak automat, bez zastanowienia.
Kiedyś mi to pomogło, otrząsnąłem się. Zobaczyłem, że czas nieubłaganie mija a ja tak naprawdę nie osiągnąłem wiele. Co stało się z moimi marzeniami…gdzie się podziały? Pochłonięty pracą i codziennymi sprawami po prostu o nich zapomniałem.

Teraz patrzę na świat inaczej. Zacząłem działać i realizować swoje cele….i wiesz….jest naprawdę inaczej…lepiej.
Pamiętaj – Ty także możesz osiągnąć to o czym marzysz. Musisz być tylko wytrwała/ wytrwały w dążeniu do określonego celu. Musisz działać i nie poddawać się.

„W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze
wygrywa – nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość.”
Budda

Share

Definiowanie celu – dlaczego jest takie ważne?

„Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel
i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.”
Napoleon Hill

Zetknęłaś/ zetknąłeś się zapewne ze stwierdzeniem, iż należy definiować swoje cele, określać je.
Prawdopodobnie nawet udało Ci się je sobie wyobrazić.
Pytanie jest proste: jak długo pamiętałaś/łeś o swoim celu (celach)?
Czy następnego dnia nadal wydawały się tak wyraźne?
A może zapomniałaś/łeś o nich i za jakiś czas pop prostu Ci się przypomniały.
Sam w ten sposób postępowałem:
1. Myślałem, że chcę osiągnąć to i to oraz mieć tyle a tyle.
2. Nie podawałem dat kiedy moje cele mają się zrealizować (czyli wieczne nigdy)
3. Następnego dnia myśląc o czymś innym nie pamiętałem już o celach ( a co najważniejsze nie pamiętała ich moja podświadomość – były źle sformułowane).
4. Przypominałem sobie o nich za jakiś czas….na chwilę.

Tak właśnie, niestety zazwyczaj to wygląda.

To duży błąd. Cele powinniśmy definiować SPISUJĄC JE, podając dokładne daty ich realizacji oraz , co najważniejsze, formułować je w czasie teraźniejszym czyli np. „jest maj 2007 roku, mam wspaniale prosperująca firmę przynoszącą mi miesięczny dochód 20 tys złotych”

Proponuję – zrób swoją mapę celów – spisz je, a zaczną dziać się dziwne rzeczy. 🙂

Osoby, które zapisały się na mój BEZPŁATNY Newsletter (www.TwojeMarzenia.pl) otrzymały już publikację, która w znacznym stopniu ułatwi zdefiniowanie celu.

Proponuję też zapoznanie się z publikacją „Ja i cele”

Share

Pierwsze kroki do celu.

Zastanawiałaś/zastanawiałeś się kiedyś , co tak naprawdę nami kieruje i co nas popycha do działania aby osiągnąć tytułowy Sukces (przez duże „S”)? Dla mnie są to marzenia o lepszym, dostatniejszym i wygodniejszym życiu. Moim nadrzędnym celem jest jednak pomoc innym ludziom. Mogę to robić zarówno nie mając zbyt dużej ilości gotówki, jak i mając jej pod dostatkiem. W drugim przypadku będzie mi oczywiście o wiele łatwiej osiągnąć cel – i tak się stanie.

Czy masz często (lub zawsze) wrażenie, że to, o czym marzysz jest nierealne i pozostanie tylko w sferze marzeń? Zapewne tak. Pocieszę Cię. Tak Ci się tylko wydaje.Uważam bowiem , że osiągniesz wszystko o czym myślisz i o czym marzysz. Wszystko jest kwestią nastawienia oraz poznania sposobu dojścia do celu.

Tego sposobu będziemy szukać razem i wierzę, że nam się uda. 🙂

Share
Fatal error: Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'Directory name must not be empty.' in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php:34 Stack trace: #0 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php(34): RecursiveDirectoryIterator->__construct('') #1 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/generate-cache.php(245): dirSize('') #2 [internal function]: triggerCache('') #3 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('triggerCache', Array) #4 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/general-template.php(2630): do_action('wp_footer') #7 /home/jarekg/domains/t in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php on line 34