Jarosław Grzelak – oficjalny blog

Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Jarosław Grzelak –  oficjalny blog - Zrealizuj Marzenia – Osiągnij Sukces

Ekologia – najważniejsza w życiu?

Spytacie zapewne…O czym on pisze? Jaka ekologia…o co chodzi?

Już spieszę z wyjaśnieniem.

Chodzi mi o ekologiczne (czytaj nie szkodzące) podejście do drugiego człowieka.

Bardzo często spotykamy się (ja przy najmniej miałem tą sposobność) z osobami, które nie zważając na innych dążą do celu. Idą ścieżką „po trupach do celu”. Widzą cel ale nie widzą ludzi dookoła siebie.

Osoby te muszą jednak pamiętać, że wszystko ma swoją równowagę. Jeśli czynisz komuś przykrość, ranisz kogoś, to wiedz, że los prędzej czy później upomni się o swoje.

Ja takich ludzi staram się omijać szerokim łukiem. Mają oni bowiem bardzo niekorzystny wpływ na inne osoby. Broniąc się przed ich oddziaływaniem poświęcamy na to zbyt wiele energii zapominając przy okazji o własnych celach.

Czy zdobywając np. stanowisko w pracy lub uznanie szefa ( realizując to w myśl zasady – „po trupach”), naprawdę czujemy się szczęśliwi? Może przez chwilę tak (choć sam tego nie doświadczyłem – całe szczęście 🙂 ) ale co z szacunkiem do samego siebie? Co z szacunkiem innych?

Ktoś może powiedzieć – Co mnie obchodzą inni….

Niestety (albo właśnie „stety”) żyjemy wśród ludzi z którymi musimy się liczyć, szanować ich i wzajemnie sobie pomagać.

Sukces powinniśmy odnosić w zgodzie z samym sobą i wspólnie z innymi – dzielić się nim, pokazywać jak to osiągnęliśmy.

Wyobraź sobie, że odnosisz sukces…jesteś szczęśliwy…śmiejesz się całym ciałem. Czy nie chciałbyś podzielić się nim z innymi ludźmi? Wykrzyczeć to?

Wyobraź to sobie właśnie teraz. Przypomnij sobie jedno z marzeń i pomyśl, że właśnie się spełniło. I jak się czujesz?

Prawda, że wspaniale.

Teraz pomyśl jakby to było cudownie gdyby inni też tak się czuli, gdybyście mogli dzielić się swoimi spostrzeżeniami, pomagać sobie.

Myślę, że warto żyć ekologicznie – uśmiechać się do ludzi 🙂 – nawet wówczas gdy wydaje nam się, że jest źle.

Spróbujcie i uwierzcie – uśmiech pomoże wam otworzyć wiele drzwi, a współpraca z innymi ludźmi doprowadzi do sukcesu.

Na Świecie wszakże jest wystarczająca ilość wszelkich dóbr aby każdy mógł się nimi cieszyć.

PS.

Właśnie jestem w trakcie pakowania rzeczy.

Wyjeżdżam wraz z rodziną nad jezioro, pomoczyć „stare” kości i odpocząć od zgiełku miasta, wyciszyć się. (chociaż z dwójką dzieci w wieku szkolno-przedszkolnym może być ciężko 😉  )

Jeśli macie swoje spostrzeżenia – to piszcie śmiało. Odpowiem po powrocie. 🙂

Share

Autorytet, mentor…

Jak myślisz – czy ważnym jest aby mieć swojego mentora, autorytet do naśladowania?

Patrząc z perspektywy czasu uważam, że tak.

Na pewno jest łatwiej kiedy wiemy, że możemy oprzeć się na doświadczeniach innych osób. Kroczyć ich drogą wiedząc, że prowadzi do upragnionego celu.

Osobiście uważam, że można mieć kilku mentorów i każdy może mieć wpływ na nasze życie.

Dla mnie pierwszym i najważniejszym był Robert Kiyosaki. To właśnie pod jego wpływem ( a raczej jego książek) zmieniłem swój sposób patrzenia na otaczający mnie świat. Zmieniłem też swoje podejście do sposobu zarabiania na życie. Uzmysłowił mi , że nie warto brać udziału w wyścigu szczurów, że trzeba sprawić aby pieniądze pracowały dla mnie. Pokazał mi też prawdziwe definicje Aktywów i Pasywów.Teraz wiem to wszystko i dziękuję Robertowi za tą wiedzę.

Poniżej opisałem jak rozpoczęła się moja przygoda z Robertem Kiyosakim.

Kolejną osobą, która zmieniła moje spojrzenie na pewne sprawy (tym razem związane z marketingiem) był Joe Vitale. Człowiek ten przeszedł drogę od osoby bez środków do życia po guru hipnotycznego marketingu. Jego książka Hipnotyczny Marketing stała się światowym bestsellerem.

Jednym z jego marzeń było BMW Z3. Chciał w nim zasiąść i podróżować z wiatrem we włosach (no z tymi włosami to może trochę przesadziłem 😉 ). Tak bardzo tego pragnął, że jego marzenie spełniło się.

Joe Vitale jest jedną z osób, która odkryła magiczną moc przyciągania. Przyciągania wszystkiego, czego tylko zapragniemy. Należy spełnić jeden warunek – chcieć i i szczerze wierzyć , że się uda. Swoje doświadczenia przekazuje zarówno w książkach jak i w filmie The Secret. Jeśli do tej pory nie udało ci sie obejrzeć filmu The Secret to zrób to koniecznie. Informacje o nim znajdziesz na stronie http://thesecret.tv

Wracając do mentorów i autorytetów.

Autorytetem nie musi być oczywiście osoba znana, która odniosła niebywały sukces. Może to być osoba, którą szanujemy, cenimy jej system wartości. Podoba nam się jej zachowanie, styl życia. Mogą to być oczywiście rodzice, nauczyciele, osby z bliższego lub dalszego otoczenia.

Wydaje mi się, że mentorem powinna być osoba, która osiągnęła jakiś swój życiowy cel, z której doświadczeń możemy korzystać. Czerpiąc wiedzę z jej doświadczeń możemy łatwiej dojść do celu. Bo o to właśnie chodzi – aby osiągnąć upragnione cele.

A jakiego Ty masz mentora? W czym Ci pomógł, jakie są Twoje odczucia po poznaniu historii Jego życia. Jeśli możesz to napisz mi o tym. Być może będzie mógł mieć również wpływ na moje życie. 🙂

Share
Fatal error: Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'Directory name must not be empty.' in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php:34 Stack trace: #0 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php(34): RecursiveDirectoryIterator->__construct('') #1 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/generate-cache.php(245): dirSize('') #2 [internal function]: triggerCache('') #3 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('triggerCache', Array) #4 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-includes/general-template.php(2630): do_action('wp_footer') #7 /home/jarekg/domains/t in /home/jarekg/domains/twojemarzenia.pl/public_html/wp-content/plugins/generate-cache/functions.php on line 34